اعلان ها

برای مشاهده تمام پیام‌های ارسالی از سایت روم تور درباره وضعیت رزروهای اقامتگاه‌‌ها و امتیاز دهی میهمانان، می‌توانید به قسمت اعلان‌ها مراجعه کنید.

ایجاد و ویرایش اقامتگاه

منظور از اقامتگاه در بستی اقامتگاهی است که بطور کامل و دربست در اختیار مهمان قرار می گیرد. 

منظور از مشخصات اقامتگاه، نام اقامتگاه، درباره اقامتگاه، مساحت زیر بناو مساحت کل بنا می باشد. در این قسمت شما می بایست اطلاعات نام و توضیحات اقامتگاه خود را به زبان فارسی و بگونه ای که برای مهمان شما شفاف باشد بیان کنید.

منظور از ظرفیت پایه، حداکثر تعداد نفراتی است که برای یک اقامتگاه استاندارد می باشد. علاوه بر این تعداد میزبان می تواند تعداد نفر اضافه قابل مجاز برای یک اقامتگاه را مشخص کند. در این صورت ظرفیت کل و حداکثر تعداد نفرات قابل پذیرش در یک اقامتگاه برابر مجموع تعداد ظرفیت پایه نفر اضافه می باشد.

اهمیت امکانات اقامتگاه در جلب توجه و رضایت مهمان چگونه است؟امکانات اقامتگاه شما شامل مواردی مانند تعداد حمام،‌ سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و سایر امکانات موجود در اقامتگاه که در اختیار مهمان‌ها قرار می‌گیرد می‌باشد.

به منظور ثبت و تایید اقامتگاه شما می‌بایست در بخش آدرس اقامتگاه اطلاعات استان، شهر و آدرس دقیق اقامتگاه خود را مشخص کنید. همچنین شما می‌توانید مکان اقامتگاه خود را به صورت دقیق بر روی نقشه جهت ایجاد تجربه‌ای بهتر برای مهمانان انتخاب کنید.

حداقل تعداد عکس برای هر اقامتگاه در هنگام ثبت برابر ۳ و  حداقل تعداد عکس جهت تایید نهایی از سمت تیم مدیریت اقامتگاه‌ها برابر ۵ عدد است.

منظور از مدارک اقامتگاه یکی از مدارک زیر می‌باشد،۱. تصویر سند یا اجاره نامه. ۲.تصویر یکی از قبوض خدماتی. ۳.مجوز فعالیت.

در بخش مقررات اقامتگاه، قوانینی که مهمان باید برای بهره‌مندی از آن اقامتگاه رعایت کند آورده شده است.

با انتخاب قوانین و مقررات اقامتگاه از میان حالات مختلف تعیین شده، قوانین لغو رزرو اقامتگاه توسط میزبان به ازای هر اقامتگاه مشخص می‌شود. لغو رزرو توسط مهمان از طریق جاباما می‌تواند بر اساس قوانین لغو رزرو مشمول جریمه شود.

منظور از روزهای عادی: شنبه تا سه‌شنبه، روزهای آخر هفته: چهارشنبه تا جمعه و روزهای تعطیل: روزهای تعطیل رسمی در تقویم می‌باشد. توجه کنید با انجام قیمت‌گذاری جمعی این نرخ‌گذاری به مدت ۳ ماه بر روی تقویم شما ثبت می‌شود.

در بخش تخفیف‌گذاری بلند مدت در فرآیند ثبت اقامتگاه، در صورت تمایل برای گذاشتن تخفیف بر روی اقامتگاه خود می‌توانید میزان تخفیف را بصورت هفتگی یا ماهیانه مشخص کنید. قابل توجه است منظور از تخفیف هفتگی برای رزرو های ۷ الی ۲۷ شب و تخفیف ماهیانه برای رزرو های ۲۸ شب به بالا است.

در فرآیند ثبت اقامتگاه، در صورتی که نوع اقامتگاه شما، اشتراکی باشد، پس از افزودن اطلاعات مشخصات اقامتگاه، وارد بخش فضای اقامتگاه خواهید شد. در این بخش شما می‌توانید اطلاعات اتاق‌های خود را به صورت مجزا اضافه کنید.

شما با توجه به محل قرارگیری اقامتگاه خود می‌توانید یکی از گزینه‌های ساحلی، شهری، روستایی، جنگلی، کوهستانی و کویری را انتخاب کنید.

ابتدا اپلیکیشن میزبان روم تور را دانلود و نصب کرده و سپس شماره موبایل خود را در باکس مربوطه وارد کنید.

پس از ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در روم تور، از منوی پایین صفحه گزینه «+» را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، انواع اقامتگاه (سوئیت، آپارتمان، ویلا و ...) برای شما قابل مشاهده است. در این قسمت نوع اقامتگاه خود را انتخاب کنید.

با وارد شدن به  اپلیکیشن روم تور وارد صفحه لیست اقامتگاه‌ها خواهید شد.

فعال نشدن اقامتگاه ممکن است به دلیل نقص مدارک در روند ثبت نام یا کیفیت پایین عکس‌ها باشد. دقت کنید مدارک را به صورت کامل همراه با شماره شبا و تصاویر با کیفیت بارگذاری کنید.برای مشاهده وضعیت اقامتگاه خود می‌توانید به ترتیب زیر عمل کنید.

عدم نمایش اقامتگاه روی سایت پس از ویرایش موقتی بوده و بعد از تایید همکاران مجددا فعال خواهد شد. برای مشاهده وضعیت اقامتگاه خود می‌توانید به قسمت «سوابق تایید و رد اقامتگاه» مراجعه کنید.

با وارد شدن به اپلیکیشن، در لیست اقامتگاه ها بر روی آیکون سه نقطه کلیک کنید.

در صورت عدم تمایل به همکاری، می‌توانید اقامتگاه خود را در جاباما غیرفعال کنید اما این امر به منزله غیرفعال کردن رزروهای فعال و پیشین شما نیست. در صورتیکه رزرو فعالی داشته باشید (رزروی که تایید شده اما هنوز تاریخ اقامت فرا نرسیده است) موظف به ارائه خدمات به مهمان هستید، در صورتیکه امکان پذیرش مهمان را نداشته باشید لازم است برای ارائه جایگزین به مهمانان در اسرع وقت با پشتیبانی جاباما تماس بگیرید.

حساب کاربری

برای ثبت اقامتگاه مدارک هویتی میزبان شامل تصویر کارت ملی یا شناسنامه مالک، و مدارک اقامتگاه، شامل سند یا اجاره‌نامه اقامتگاه، و یا قبض آب و برق، همچنین شماره شبا منطبق بر کارت ملی ارسالی مورد نیاز است.برای ثبت اقامتگاه مدارک هویتی میزبان شامل تصویر کارت ملی یا شناسنامه مالک، و مدارک اقامتگاه، شامل سند یا اجاره‌نامه اقامتگاه، و یا قبض آب و برق، همچنین شماره شبا منطبق بر کارت ملی ارسالی مورد نیاز است.

در صورت تکمیل بودن مدارک پس از بررسی توسط کارشناسان ما نمایش اقامتگاه بین ۲۴ تا  ۷۲ساعت کاری زمان می‌برد.

برای وارد شدن به حساب کاربری، وارد اپلیکیشن روم تور شوید، شماره موبایل کاربری خود را در باکس مشخص مطابق تصویر زیر وارد کنید.

برای تغییر رمز عبور ابتدا وارد اپلیکیشن روم تور شوید، از منوی پایین صفحه گزینه «حساب کاربری» را انتخاب کرده و در صفحه حساب کاربری گزینه «رمز عبور» را انتخاب کنید.

با وارد شدن به اپلیکیشن زوم تور از منوی انتهای صفحه گزینه «حساب کاربری» را انتخاب کنید و وارد شوید.

با وارد شدن به اپلیکیشن زوم تور از منوی انتهای صفحه گزینه «حساب کاربری» را انتخاب کنید و وارد شوید. سپس، گزینه «اطلاعات حساب بانکی» را انتخاب کرده و  اطلاعات حساب بانکی خود ثبت یا ویرایش کنید.

درباره میزبانی

برای تعریف اقامتگاه در روم تور لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در سایت ایجاد کند. تنها مالک اقامتگاه و نماینده قانونی ایشان می‌توانند جهت ثبت اقامتگاه در روم تور حساب کاربری ایجاد کنند.

بله، میزبان می‌تواند چندین اقامتگاه را در یک حساب کاربری تعریف کند، اما مجاز نیست که یک اقامتگاه را دوبار تعریف کند، در صورت مشاهده، اقامتگاه و نام کاربری ایشان مسدود می‌شود.

پس از دریافت پیامک رزرو، با وارد شدن به اپلیکیشن، گزینه رزرو ها را در منوی پایین صفحه انتخاب کنید و مشخصات رزرو دریافتی را چک کنید. با انتخاب دکمه قبول درخواست/ رد درخواست اقدام به تایید/ رد درخواست کاربر کنید.

میزبان موظف است تقویم خود را  به‌روز نگه دارد. در صورتیکه به هر دلیل امکان پذیرش مهمان را نداشته باشد باید در آن تاریخ اقامتگاه خود را غیرفعال کند ، اما به هر دلیل اگر این کار از سمت میزبان انجام نشود و رزرو برای میزبان ارسال شود و آمادگی پذیرش مهمان را نداشته باشد می‌تواند درخواست اقامت را بپذیرد و یا رد کند. .در نظر داشته باشید روم تور به منظور ارتقای کیفیت خدمات و خلق ارزش برای میزبان، از سیاست‌های تشویقی استفاده خواهد که در صورت بالا بودن تعدادِ رد میزبان روی رزروهای درخواست شده میزبان از این مزایا بهره‌ای نخواهد برد.

در صورتیکه میزبان درخواست رزرو را پذیرفت، متعهد به ارائه خدمات براساس آن درخواست است در غیر این‌صورت خسارات وارده به شرکت و عواقب ناشی از آن بر عهده میزبان است و از محل مطالبات ایشان برداشت خواهد شد. همچنین روم تور می‌تواند حساب کاربری و اقامتگاه میزبان را مسدود کند.

قوانین ثبت اقامتگاه

روم تور تعهد می‌کند نسبت به دریافت تمام یا بخشی (با توجه به اینکه امکان پرداخت دو قسمتی برای اقامتگاه مذکور توسط روم تور فعال شده باشد) از مبلغ رزرو اقامتگاه از مسافر به صورت الکترونیک اقدام کرده و پس از کسر کمیسیون به عنوان حق‌الزحمه از مبلغ کل رزرو (فارغ از اینکه پرداخت دو قسمتی یا کاملا آنلاین بوده است)، در تاریخ خروج مسافر از اقامتگاه به حساب اعلامی از سوی میزبان در حساب کاربری ایشان واریز ‌شود.

مدیریت پرداختی ها

برای مشاهده تراکنش‌های مالی کافیست وارد اپلیکیشن شوید، در حساب کاربری خود از منوی پایین صفحه گزینه تراکنش ها را انتخاب کنید.

در صورت لغو رزرو توسط مسافر، مبلغ جریمه بر اساس قانون لغو رزرو انتخاب شده در فرآیند ثبت اقامتگاه که میزبان برای مجموعه خود انتخاب کرده است محاسبه خواهد شد.

مدیریت رزرو

میزبانان عزیز لازم است تقویم اقامتگاه خود را حداقل تا پایان ماه بعد سال جاری قیمت‌گذاری کنند. این اقدام موجب افزایش نرخ رزرو، کاهش نرخ عدم موجودی و بیشتر دیده‌ شدن اقامتگاه در سایت روم تور خواهد شد. توجه کنید که اقامتگاه بدون قیمت‌گذاری قابلیت دیده شدن در سایت و دریافت رزرو را ندارد

نرخ عدم موجودی به معنی نسبت تعداد درخواست‌های لغو شده از سوی میزبان به کل درخواست‌هاست. مثلا اگر از هر ۲۰ درخواست رزروی که از سوی روم تور ارسال می‌شود، یک درخواست توسط شما لغو شده باشد، نرخ عدم موجودی اقامتگاه شما، ۵ درصد بوده که نرخ استاندارد یک میزبان با عملکرد مناسب تعریف می‌شود.

پس، تا حد ممکن هیچ رزروی را بدون پاسخ نگذارید و تقویم اقامتگاه را هم حتما به‌روزرسانی کنید تا مهمان‌ها از روزهای غیر قابل رزرو اقامتگاه مطلع باشند. با این اقدام موجب افزایش نرخ رزرو خود و بیشتر دیده‌شدن اقامتگاه در سایت خواهید شد.

مهمانان روم تور، پس از پایان اقامت و از طریق مشارکت در نظرسنجی، میزان رضایت خود را از پاکیزگی و نظافت، تطابق اطلاعات سایت و اقامتگاه، موقعیت مکانی، کیفیت میزبانی و قیمت اقامتگاه ثبت می‌کنند.

این امتیاز متناسب با میزان رضایت مهمانان، از 1 تا 5 متغیر خواهد بود که امتیاز مناسب یک میزبان با عملکرد مناسب از 4 تا 4.5 تعریف می‌شود.

از این رو، هرچه میزبانان در جلب رضایتمندی مهمانان موفق‌تر باشند، امتیاز اقامتگاه ایشان بالاتر خواهد بود. مهمان‌نوازی حرفه‌ای و برخورد دوستانه با مهمان‌، امتیاز اقامتگاه شما را بالا می‌برد، پس برای این موضوع اهمیت زیادی قائل شوید.

اگر با مهمانی به توافق رسیدید تا ورودش به اقامتگاه زودتر از ساعت 2 ظهر انجام شود، لطفا این موضوع را یک روز قبل، به تیم پشتیبانی روم تور یا نماینده شهر خود اطلاع دهید.

مدیریت قیمت گذاری و موجودی

علاوه بر قیمت‌گذاری جمعی بر روی هر اقامتگاه، شما می‌توانید به ازای روز‌های مختلف و بر اساس تقویم، فرآیند قیمت‌گذاری خود را سفارشی کنید.

با وارد شدن به اپلیکیشن روم تور از منوی پایین صفحه گزینه «اقامتگاه‌ها» را انتخاب کنید و در صورتیکه اقامتگاه شما یک واحد مجزا است، برای قیمت‌گذاری، گزینه «تقویم و قیمت‌گذاری» را انتخاب کنید.

خیر، به دلیل آنلاین بودن تمام فرآیندهای بعدی، لازم است تا میزبان به صورت آنلاین از طریق سایت یا اپلیکیشن روم تور ثبت‌نام کند.

با ورود به اپلیکیشن روم تور لیست اقامتگاه‌ها را مشاهده خواهید کرد. در این صفحه تمام اقامتگاه‌های تایید شده برای شما قابل مشاهده خواهد بود.اگر اقامتگاه شما یک واحد مجزا است برای قیمت‌گذاری گزینه تقویم و قیمت‌گذاری را انتخاب و نوع قیمت‌گذاری را مشخص کنید.

نظرسنجی

برای ثبت امتیاز به مهمان خود وارد اپلیکیشن شوید و از منوی پایین صفحه گزینه رزروها را انتخاب کنید. با انتخاب دکمه نظر به مهمان و یا پاسخ به بازخورد مهمان می‌توانید امتیاز مود نظرتان برای مهمان را ثبت کنید.

چت ها {{unread_count}}
Chat with: {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

You: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}