بندر سیراف

بندر سیراف یکی از قدیمی ترین بنادر تجاری و استراتژیک جنوب ایران و خلیج فارس بحساب می آید. این شهر بندری در استان بوشهر و بین بندر کنگان و عسلویه قرار گرفته است. بندر سیراف از بزرگ ترین و پررونق ترین بندر تجاری ایران در دوره ساسانی و اسلامی در قرن سوم و چهارم بوده است. با توجه به امکاناتی که در این بندر بوده، روابط تجاری زیادی با دیگر بنادر خلیج فارس و مراکز تجاری عمان، هند، چین و آفریقای شرقی داشته است.

بندر سیراف بین دریا و کوه واقع شده که از این جهت یک خیابان اصلی بیشتر ندارد. سیراف شهری باستانی است که ۲۴۰ کیلومتر با بوشهر و ۳۸۰ کیلومتر با بندرعباس فاصله دارد. این بندر از موقعیت استراتژیکی و نقش مهمی در مبادلات اقتصادی در گذشته برخوردار بوده و از جمله باسابقه‌ترین بندرهای ایران است. به اعتقاد محققان از گذشته تا امروزه هیچ بندری در خلیج فارس موقعیت طبیعی بندر سیراف نداشته است.

با توجه به موقعیت جغرافیایی بندری سیراف و جاذبه های دیدنی طبیعی و تاریخی که در این شهر وجود دارند، مقصد گردشگران زیادی در طول سال است. چنانچه قصد سفر به این بندر زیبا و دیدنی داشتید، طی تماس با تیم پشتیبانی روم تور از نحوه رزرو اقامتگاه و تورهای این شهر مطلع گردید. 

 

بندر سیراف

خدمات روم تور

نقشه های شهر

چت ها {{unread_count}}
Chat with: {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

You: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}